Tessa Dom >> Blog >> Jakie drzwi wejściowe wybrać do mieszkania w bloku?
maj 25, 2022

Jakie drzwi wejściowe wybrać do mieszkania w bloku?


Stoisz przed wyborem drzwi wejściowych do mieszkania w bloku? Sprawdź nasze wskazówki!

Problem z wyborem odpowiednich drzwi? Wbrew pozorom jest on dość częsty, o czym szczególnie dobrze wiedzą ci, którzy kiedykolwiek stanęli przed podobnym zadaniem. Niełatwo w odpowiedni sposób dopasować właściwe skrzydło, a przecież aspekt estetyczny ma w tym wypadku bardzo duże znaczenie. Tym samym w procesie wyboru warto kierować się pewnymi zasadami, pozwalającymi na określenie tego, jakie drzwi do mieszkania w bloku sprawdzą się najlepiej.

 

Jakie drzwi wejściowe do mieszkania w bloku wybrać i dlaczego warto poświęcić nieco więcej czasu na ich dobór?

Wykończenie mieszkania prowadzi do uzyskania bardzo zadowalających rezultatów, jednak samo w sobie zazwyczaj nie jest łatwym zadaniem. Należy załatwić wiele ważnych spraw, aby końcowo każdy element był na swoim miejscu. Jednocześnie żaden z nich nie może funkcjonować w oderwaniu od reszty. Wszystkie części wyposażenia mieszkania powinny tworzyć idealnie spójną całość.

Ta uniwersalna zasada dotyczy również drzwi wejściowych do mieszkania. Spełniają funkcję nie tylko praktyczną, ale także estetyczną. Są pewnego rodzaju wizytówką całego mieszkania - to właśnie skrzydło drzwiowe jako pierwsze zdradza estetykę wszystkich pozostałych wnętrz. Dlatego też przed zakupem należy odpowiednio zastanowić się nad tym, jakie drzwi do mieszkania w bloku będą pasowały najlepiej. Dobrze jest kierować się pewnymi uniwersalnymi zasadami, które zawsze się sprawdzają. Jednocześnie wybrane drzwi wejściowe muszą także odpowiadać stylowi wnętrza.

Jakie drzwi zewnętrzne do mieszkania w bloku będą najlepsze? Wymagania dotyczące wytrzymałości

Od drzwi zewnętrznych wymaga się spełnienia nieco innych warunków, niż w przypadku wewnętrznych. To zrozumiałe, ponieważ oba rodzaje ze względu na swoją charakterystykę spełniają nieco inną funkcję. Dlatego też to, jakie drzwi wejściowe do mieszkania w bloku sprawdzą się najlepiej, nie zawsze może wydawać się oczywiste. Podczas wyboru nie należy kierować się wytycznymi charakterystycznymi dla skrzydeł montowanych wewnątrz. Podstawowa zasada dotyczy przede wszystkim wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne oraz izolacji akustycznej. Chcemy przecież aby w naszych mieszkaniach było ciszej niż na głośnej klatce schodowej.

O ile drzwi montowane wewnątrz mogą zostać wykonane praktycznie z dowolnego materiału, o tyle zewnętrzne do mieszkania powinny być dużo bardziej wytrzymałe. Wiąże się to z koniecznością zastosowania dodatkowych zabezpieczeń oraz wzmocnień, dzięki którym skrzydło spełni swoją rolę przez odpowiednio długi czas. Jakie drzwi wejściowe do mieszkania w bloku spełniają te wygórowane wymagania? Z pewnością te dostępne w naszej ofercie - posiadamy wiele różnorodnych modeli, które doskonale sprawdzają się również w bloku. Zdając sobie sprawę z wygórowanych oczekiwań, jakie stawiane są przed produktami tego typu, w asortymencie widnieją jedynie najbardziej godne uwagi rozwiązania, których zastosowanie sprawia, że wnętrze mieszkania zostaje odpowiednio zabezpieczone. Nasza firma istnieje już 25 lat co dało nam takie doświadczenie, że wykluczyliśmy z oferty drzwi sprawiające kłopoty a nie dające dostatecznego zadowolenia naszym klientom.

Jakie drzwi wewnętrzne do mieszkania w bloku, a jakie do domu wolnostojącego

Wydawać by się mogło, że drzwi zewnętrzne nie różnią się znacząco od siebie. Ewentualne różnice są najlepiej rozpoznawalne w zakresie estetyki. W rzeczywistości jednak najbardziej znaczące różnice można wyróżnić pod względem wytrzymałości na warunki zewnętrzne. Zastanawiając się, jakie drzwi do mieszkania w bloku będą najlepsze, należy zastanowić się także, czym ten typ różni się od skrzydeł montowanych w domach wolnostojących.

W drugim przypadku skrzydło drzwiowe nieustannie narażone jest na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, jak wiatr, śnieg czy grad. Dlatego też musi być odpowiednio wytrzymałe, co z oczywistych względów wpływa także na wyższy koszt produkcji i zamontowania. Jakie drzwi zewnętrze do mieszkania w bloku będą najlepsze i czy muszą posiadać odporność na warunki atmosferyczne? Nie jest to konieczne, ponieważ nie mają kontaktu z czynnikami zewnętrznymi. Natomiast wytrzymałość na zadrapania, wandalizm i inne uszkodzenia oraz odpowiednio wysoka izolacja akustyczna (co najmniej na poziomie 32 dB) oraz odpowiadająca nam estetyka są cechami kluczowymi dla mieszkań w bloku. Kupując takie drzwi będziemy się czuć komfortowo. 

 

//