Tessa Dom >> Blog >> Jak wybrać najlepsze drzwi do łazienki?
maj 17, 2022

Jak wybrać najlepsze drzwi do łazienki?


Nie wiesz jakie drzwi do łazienki wybrać? Doradzamy!

Wybór odpowiednich drzwi do łazienki niejednokrotnie bywa nie lada wyzwaniem. Najczęściej jest to zakup na lata, dlatego przed podjęciem decyzji powinniśmy rozważyć wiele istotnych aspektów, wpływających na jej opłacalność. Łazienka stanowi jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu oraz mieszkaniu, a każdego dnia spędzamy w niej mnóstwo czasu. Przygotowywanie się do pracy, a także relaks po ciężkim dniu przepełnionym obowiązkami to tylko nieliczne z argumentów przemawiających za istotnością tego pomieszczenia. To właśnie w nim możemy liczyć na chwile prywatności, a spędzanie w niej czasu wielokrotnie bywa odprężające. Jakie drzwi do łazienki wybrać?

Drzwi do łazienki - jakie wybrać?

Mimo iż zakup drzwi do łazienki nie wydaje się być nader skomplikowanym procesem, często jednak przysparza wielu trudności wynikających ze zbyt pochopnego działania. Powinniśmy pamiętać o tym, że nadmierne skupianie się na aspektach wizualnych może nie przynieść wystarczających rezultatów. Warto zwrócić uwagę, że łazienka jest pomieszczeniem o nieco innych wymogach technicznych. Ze względu na często występującą tam wilgotność warto wziąć pod uwagę zastosowanie ościeżnicy metalowej (która współcześnie wizualnie może nie różnić się od drewnianej) i koniecznie nie można zapomnieć o otworze wentylacyjnym i dobrym zasilikonowaniu połączenia ościeżnicy z podłogą podczas montażu. Dlatego w pierwszej kolejności warto, aby naszą uwagę przykuła jakość drzwi do łazienki, co pozwoli na utrzymanie ich zadbanego i odpowiedniego wyglądu przez długi czas. Nie zapominajmy również o doborze skrzydła do panującego w pomieszczeniu wystroju oraz o właściwych wymiarach, co zaoszczędzi nam wiele stresu oraz kłopotów związanych z wymianą.

Decyzja o wyborze optymalnych drzwi do łazienki nie powinna być podejmowana w pochopny sposób, ponieważ niezwykle istotne jest, aby były one trwałe, wytrzymałe, bezpieczne, odporne na wilgoć a także zapewniały prywatność.

Jakie drzwi do łazienki? Wymiary

Jednym z ważniejszych aspektów, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie drzwi do łazienki, są ich wymiary. Dlatego przed wyborem konkretnego modelu musimy pamiętać o tym, że wymogi, jakie powinno spełniać skrzydło, określone są przez prawo budowlane. Niezwykle istotne są zarówno wymiary drzwi, jak i właściwa wentylacja. Tą możemy w drzwiach uzyskać na wiele sposobów. Pewnie pamiętamy z domów naszych rodziców plastikowe kratki wentylacyjne. Potem zastąpiły je tuleje czyli okrągłe lub kwadratowe otworki w dole skrzydła (dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości). A teraz najczęściej wybieranym przez klientów rozwiązaniem są podcięcia wentylacyjne w kształcie delikatnego łuku lub skrót skrzydła. Co więcej, wybrany model musi zapewniać sprawny oraz bezproblemowy dostęp do pomieszczenia, także w razie nieprzewidzianego wypadku. Przejście powinno być szerokie na co najmniej 80 cm oraz mieć przynajmniej 2 metry wysokości. Niestety, w praktyce nie zawsze jesteśmy w stanie spełnić takie wymogi, w wyniku czego możemy zaopatrzyć się również w drzwi o szerokości 70 czy 60 cm.

Jakie wybrać drzwi do łazienki?

Do zadań drzwi łazienkowych możemy zaliczyć również wentylację pomieszczenia. Dlatego warto, aby wybrany przez nas model wykonany został z wysokogatunkowych, odpornych na wilgoć materiałów, które zapewnią im zwiększoną żywotność. Ponadto powinniśmy pamiętać, że ważnym czynnikiem wpływającym na dokonanie najlepszego wyboru jest funkcjonalność, jaką produkt powinien zapewniać.

Wybrane drzwi nie mogą przysparzać żadnych problemów i trudności z ich otwieraniem, a możliwość montażu zamka z blokadą WC jest dodatkowym atutem.

Wysokogatunkowe drzwi do łazienki - gdzie kupić?

Planując zakup wysokiej klasy drzwi do łazienki, warto skorzystać z oferty zaufanego, cieszącego się bardzo dobrymi opiniami sklepu. W naszym asortymencie posiadamy szeroki wybór solidnych oraz niezawodnych rozwiązań, wśród których z pewnością znajduje się produkt odpowiadający aktualnym potrzebom danego klienta. Oferujemy drzwi łazienkowe, które wyróżniają się precyzyjnym wykończeniem, a ich wybór jest doskonałym rozwiązaniem zarówno do biura, jak i domu czy mieszkania. W naszej pracy stawiamy na jakość, dlatego  proponujemy skrzydła na zamówienie, a także sprzedajemy dostępne modele od ręki.

//