białe drzwi wewnętrzne
Tessa Dom >> Blog >> Jaki kolor drzwi do pokoju dziecięcego?
cze 12, 2022

Jaki kolor drzwi do pokoju dziecięcego?


Stoisz przed wyborem drzwi do pokoju dziecięcego i zastanawiasz się, jaki wybrać kolor? Sprawdź nasze wskazówki!

Urządzanie pokoju dziecka to nie lada wyzwanie. Przestrzeń ta musi być przyjazna dla malucha, sprawiać, aby czuł się w niej komfortowo i bezpiecznie. Warto wypełnić ją fantazyjnymi kolorami oraz wzorami, które będą cieszyć oczy dziecka. Podczas urządzania pokoju dziecięcego trzeba wybrać nie tylko meble czy dodatki, ale również drzwi. Choć może się wydawać, że są elementem drugoplanowym, to zapewniamy, że ich estetyka odgrywa bardzo ważną rolę w aranżacji całej przestrzeni. Jakie drzwi do pokoju dziecięcego wybrać?

Jaki kolor drzwi do pokoju dziecięcego?

Rodzice urządzający pokoje dziecięce zazwyczaj są przekonani, że w przestrzeni dla dziewczynki powinien królować róż, natomiast w pomieszczeniu przeznaczonym dla chłopca - kolor niebieski. Jednak to nieprawda. Paleta barw jest zbyt szeroka, żeby ograniczać się wyłącznie do tych dwóch. Zarówno w pokoju dziewczęcym, jak i chłopięcym doskonale sprawdzą się biel, beż, szarość czy błękit.

Wybierając kolor drzwi do pokoju dziecięcego, warto zastanowić się, czy chcemy, aby posłużyły one przez długie lata, czy może zamierzamy po pewnym czasie je wymienić. Należy pamiętać, że pociechy dorastają, a wraz z wiekiem zmieniają się ich preferencje. W pokoju nastolatki nie najlepiej sprawdzą się drzwi z bajkowymi motywami czy wielobarwnymi wzorami. Zatem, jeśli nie chcesz za kilka lat wymieniać tych elementów wnętrza, sięgnij po uniwersalne modele. Świetnie sprawdzą się np. drzwi w całości utrzymane w bieli czy beżu. Doskonałą opcją jest również oklejenie skrzydła tapetą, którą po latach można ściągnąć.

Jakie drzwi do pokoju dziecięcego wybrać?

Wybierając drzwi do pokoju dziecięcego, należy pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie malucha. Najlepiej sięgnąć po modele pochodzące od sprawdzonego producenta, tworzącego skrzydła z trwałych i solidnych materiałów. Przed zakupem konkretnego produktu warto poczytać o nim opinie w Internecie. Ponadto rodzice dzieci cierpiących na alergię powinni zwrócić uwagę, czy dane drzwi są łatwe do czyszczenia z kurzu i innych alergenów. Najlepiej sięgnąć po gładkie modele, pozbawione zbędnych zdobień.

Kupując drzwi do pokoju dziecięcego, należy szczególną uwagę zwrócić również na klamkę. Nie powinna posiadać ostrych krawędzi, które mogłyby stanowić zagrożenie dla malucha.

Drzwi do pokoju dziecięcego - z szybą czy bez?

Wielu rodziców zastanawia się, czy zastosowanie drzwi z szybą w pokoju dziecięcym to bezpieczne rozwiązanie. Jeśli w innych pomieszczeniach również zamierzasz postawić na ten typ skrzydła, nie wahaj się w przypadku przestrzeni dla pociechy. Pamiętaj jednak, aby wybrać model z szybą wykonaną ze szkła hartowanego lub niewielkimi szklanymi wstawkami znajdującymi się poza zasięgiem malucha. Szkło hartowane nie tylko cechuje się większą trwałością, ale również wyższym poziomem bezpieczeństwa. W razie zbicia kruszy się w drobny pył i nie powoduje okaleczeń.

Co zamiast drzwi do pokoju dziecięcego?

Zastanawiasz się, co można zastosować zamiast drzwi w pokoju dziecięcym? Niektórzy zastępują te elementy przy pomocy zasłon, parawanów czy przesuwnych paneli. Czy to dobre rozwiązanie? Niekoniecznie. Należy pamiętać, że dzięki drzwiom pokój jest prywatnym miejscem malucha.

Ponadto najmłodsze maleństwa nie są w stanie otworzyć ich samodzielnie, przez co są bezpieczne w swojej przestrzeni. Zastępowanie drzwi zasłonami czy parawanami jest szczególnie niezalecane, gdy pokój dziecka znajduje się na piętrze.

Gdzie kupić drzwi do pokoju dziecięcego?

Zastanawiasz się, gdzie kupić drzwi do pokoju dziecka? Szeroki wybór tych elementów znajdziesz w naszym sklepie. W asortymencie posiadamy skrzydła w wielu wzorach i kolorach. Wszystkie z nich wykonane są z bezpiecznych, wysokiej jakości materiałów, niezawierających toksycznych elementów.

Prezentowane skrzydła doskonale sprawdzają się w pokojach maluchów oraz wielu innych wnętrzach.
Są bardzo estetyczne i świetnie pasują do różnorodnych stylów. Jeśli chcesz poznać szczegóły oferty, wejdź w zakładkę: https://tessa.com.pl/produkty lub skontaktuj się z nami.

//