białe
Tessa Dom >> Blog >> Rodzaje skrzydeł drzwiowych - które do jakiego zastosowania
cze 17, 2022

Rodzaje skrzydeł drzwiowych - które do jakiego zastosowania


Nie wiesz jakie skrzydło drzwiowe wybrać? Sprawdź rodzaje i wskazówki!

Wybór właściwych drzwi do domu lub mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Przed nami stoi szereg decyzji, które musimy podjąć, aby zakup okazał się maksymalnie satysfakcjonujący. Przed podjęciem konkretnych kroków warto dokładnie rozważyć możliwe opcje i zastanowić się nad istotnymi aspektami poszczególnych modeli oraz nad własnymi preferencjami. Rodzaje skrzydeł drzwiowych - które do jakiego zastosowania?

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Istnieją różne rodzaje drzwi wewnętrznych, które dzieli się ze względu na sposób otwierania. Możemy zaliczyć do nich drzwi rozwierane, a wśród nich wyróżnia się jedno- lub dwuskrzydłowe egzemplarze. Kolejnym rodzajem są modele przesuwne, których skrzydła przesuwają się na specjalnej szynie. Produkt podwieszany jest na wózkach w prowadnicy montowanej nad otworem drzwiowym prowadnicy. Do jednego z najpopularniejszych rodzajów drzwi wewnętrznych, z jakimi możemy się spotkać, są modele uchylne, jednak przy wyborze takiego rozwiązania musimy zwrócić uwagę na kierunek ich otwierania. Pozwoli nam to na zakup produktu idealnie dopasowanego do pomieszczenia.

Drzwi możemy również podzielić ze względu na rodzaje skrzydeł. Na rynku znajdziemy zarówno egzemplarze jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, wieloskrzydłowe, obrotowe, jak i przesuwne teleskopowe. Ich zastosowanie uzależnione jest od pomieszczenia, w którym chcemy je zamontować, a także od jego wielkości.

Drzwi wewnętrzne - na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup drzwi wewnętrznych, warto nie przywiązywać wagi jedynie do aspektów wizualnych. Jest to ważna kwestia, jednak nie sprawi, że wybrane przez nas skrzydło posłuży przez długi czas. W pierwszej kolejności powinniśmy przyjrzeć się jakości oferowanych drzwi. Wybierając produkt wykonany z najwyższej klasy materiałów, wybrany egzemplarz zachowa swój estetyczny wygląd przez długi czas.

Z całą pewnością nie bez znaczenia pozostaje również stylistyka produktu, jednak to nie na niej powinniśmy opierać swoją decyzję. Istotne jednak jest, aby wybrane przez nas drzwi były spójne z wystrojem panującym we wnętrzu mieszkania. Pozwoli nam to na zachowanie harmonii oraz w niesamowity sposób dopełni aranżację pomieszczenia.

Drzwi wewnętrzne - gdzie kupić? Wybór najlepszego sklepu

Planowanie zakupu drzwi wewnętrznych wiąże się z szeregiem decyzji, które w pewnym momencie należy podjąć. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego sklepu, gdzie można zaopatrzyć się w najlepszej klasy produkty.

W naszym asortymencie posiadamy szeroki wybór najsolidniejszych rozwiązań, wśród których każdy klient znajdzie drzwi dopasowane do swoich preferencji oraz oczekiwań. Jesteśmy otwarci na wszelkie pytania, dlatego w razie jakichkolwiek kłopotów z wyborem odpowiedniego produktu służymy profesjonalnymi poradami. Pozwolą na lepsze dopasowanie konkretnego modelu i rodzaju drzwi wewnętrznych do warunków panujących w domu lub mieszkaniu.

Drzwi wewnętrzne - jakie pełnią funkcje?

Wiadomo już, jakie są rodzaje drzwi wewnętrznych, jednak warto zastanowić się również nad ich funkcjami. Skrzydła wewnętrzne nie tylko spełniają dekoracyjne zadanie, ale również posiadają wiele praktycznych zastosowań. Przede wszystkim zapewniają prywatność oraz izolację od hałasu. Co więcej, drzwi wewnętrzne sprawiają, że czujemy się bezpiecznie oraz komfortowo w pomieszczeniu, w którym przebywamy.

Jak dopasować drzwi do konkretnych pomieszczeń?

Każde pomieszczenie pełni ważne zadanie w naszym domu lub mieszkaniu. Z tego względu warto dobrać odpowiednie drzwi. Sypialnia jest miejscem, w którym pragniemy odpoczynku i prywatności, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie wybór skrzydła o dobrej izolacji akustycznej. W łazience potrzebujemy dyskrecji, dlatego warto postawić na drzwi pełne lub z niewielkich rozmiarów szybą. Natomiast w salonie lub mieszkaniu w stylu loft doskonale sprawdzą się przeszklone modele, które nadadzą całości przejrzystości oraz nowoczesności. W kuchni natomiast możemy postawić na egzemplarz ze szkła bądź pełny, w zależności od położenia pomieszczenia.

//