Tessa Dom >> Aktualności >> Kolejne informacje o podwyżkach z fabryk drzwi i okien
cze 18, 2021

Kolejne informacje o podwyżkach z fabryk drzwi i okien


Na przełomie tygodnia otrzymaliśmy informację od kilku dostawców o planowanej korekcie cen

Niestety tempo podwyżek cen na materiały budowalne nie zwalnia. Na początku lipca br. zapowiedziane zostały podwyżki na poziomie 8-12% ze strony producentów produktów stalowych tj. Domofer, Assa Abloy Mercor Doors oraz Delta. Jako powód tych kolejnych w tym roku korekt - podane są permanentne podwyżki cen komponentów (blacha stalowa laminowana, klejonka sosnowo-świerkowa, styropian, pianka, wełna mineralna, uszczelki, okucia, profile aluminiowe, szyby zespolone).

Wcześniej wprowadzone zostały nowe, wyższe ceny o około 5% u producentów okien takich jak Drutex i Sonarol.

Można się spodziewać, że podwyżki cen u innych producentów z naszej oferty to pewnie kwestia czasu i bardziej bliższej, niż dalszej, przyszłości. Przesłanka ta wpływa na zwiększenie zainteresowania tymi produktami, co wydłuża terminy produkcji i powoduje wysoki popyt na komponenty do produkcji.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00 i w soboty od 9:30-14:00 (w soboty nasz toruński oddział jest nieczynny).

Na tę chwilę nasz katalog stanów magazynowych drzwi dostępnych "od ręki"  Wiosna 2021 dostępny tutaj (kliknij okładkę poniżej), jest nadal aktualny, ale możemy zapowiedzieć, że niedługo zastąpi go katalog Tessa Lato 2021.

 

//