Tessa Dom >> Blog >> Jaki kolor drzwi do podłogi dębowej wybrać?
lis 2, 2022

Jaki kolor drzwi do podłogi dębowej wybrać?


Aranżacja wnętrz domu czy mieszkania to wieloetapowy proces, który wymaga implementacji współgrających ze sobą rozwiązań.

Konsumenci najczęściej decydują się na trwałe, uniwersalne i odporne na szereg czynników zewnętrznych materiały. Istotnym aspektem przy doborze konkretnych produktów jest także kwestia wizualna, która odpowiada za ostateczny wygląd pomieszczeń.

 

Elementem spajającym wszystkie elementy wnętrza jest bez wątpienia podłoga. Jeden z surowców, które cechują się zarówno wysoką odpornością, jak i ciekawą stylistyką, stanowi dąb. W wielu projektach mieszkań oraz domów bardzo często dominuje dębowa podłoga. Jakie drzwi najlepiej do niej dobrać, aby wnętrza wyglądały spójnie i nowocześnie? O czym pamiętać przy wyborze odpowiednich skrzydeł?

Jaki kolor drzwi do parkietu dębowego? Odpowiedni odcień

Wybór odpowiednich drzwi, które będą współgrać z dębową podłogą, bywa niełatwym zadaniem. Obecnie na rynku dostępnych jest tysiące modeli drzwi różniących się między sobą kolorystyką i parametrami technicznymi. Spośród szeregu ofert trudno więc zdecydować się na konkretny model, który kompleksowo spełni wszystkie istotne wymagania dotyczące funkcjonalności oraz walorów wizualnych.

 

Parkiet dębowy dostępny jest w wielu różnych odcieniach. W aranżacjach bazujących na stylistyce skandynawskiej, rustykalnej czy tradycyjnej dominują zwykle ciepłe tonacje. We wnętrzach w stylu modern, glamour bądź loft często można spotkać się z chłodnym odcieniem dębowego parkietu.

 

Jednym ze sposobów na dobór odpowiednich drzwi do przestrzeni mieszkalnej jest zwrócenie szczególnej uwagi na odcień podłogi. Skrzydła mogą być więc ciemniejsze lub jaśniejsze od dębowego parkietu. Najistotniejsze jest jednak to, aby nie odbiegały tonacją, ponieważ całkowicie zniszczy to spójny wystrój wnętrz. Jeśli w pomieszczeniu pojawia się także inny rodzaj drewna, doskonałym pomysłem jest dobór takich drzwi, które będą współgrały z poszczególnymi elementami wyposażenia.

Jaki kolor drzwi do podłogi dębowej? Dominacja bieli w ostatnich sezonach

Nie ulega wątpliwości, że nowoczesne projekty aranżacyjne często bazują na stonowanej stylistyce z dużą ilością białego odcienia. W ostatnich latach niezwykle popularne stały się więc drzwi w tym kolorze, które są jednymi z najbardziej uniwersalnych rozwiązań. Białe modele pasują do jasnych, przestronnych pomieszczeń, dlatego też często stosuje się je we wnętrzach utrzymanych w stylistyce glamour.

 

Wiele osób miewa wątpliwości przed zakupem drzwi w białym odcieniu, ponieważ zdecydowanie trudniej utrzymać je w czystości. Konsumenci obawiają się również, że pod wpływem środków czystości i docierających do wnętrza budynku promieni słonecznych, biel zamieni się w żółty, a skrzydła stracą swój estetyczny wygląd. Warto więc wybierać sprawdzonych sprzedawców, którzy posiadają w swojej ofercie wyłącznie wysokiej jakości produkty. W naszym sklepie znajduje się pełna oferta drzwi od renomowanych, cenionych producentów. Solidne modele wykonane z trwałych oraz odpornych na szereg czynników zewnętrznych materiałów to gwarancja estetycznego wyglądu i komfortu użytkowania przez długie lata.

Dębowa podłoga – jakie drzwi będą najlepsze? Spójna kolorystyka

Najprostszym sposobem na stworzenie spójnej kompozycji wnętrz jest zakup podłogi i drzwi o tej samej lub bardzo zbliżonej do siebie kolorystyce. Na takie rozwiązanie decyduje się wielu konsumentów, choć nie zawsze taki wybór stanowi proste zadanie. Niektóre odcienie dębowej podłogi bywają oryginalne oraz rzadko spotykane, co znacząco utrudnia kupno odpowiednich drzwi.

 

Kwestia wyboru skrzydeł drzwiowych powinna być rozpatrywana już na etapie zakupu parkietu, ponieważ należy pamiętać o konieczności montażu dopasowanych listew. Warto, aby te elementy zachowały spójność kolorystyczną ze ścianami, drzwiami lub podłogą. Każda z tych możliwości może wyglądać ciekawie i przemyślanie. Wiele zależy od pozostałych elementów wyposażenia oraz indywidualnych preferencji.

Jakie drzwi do dębowej podłogi? Istota parametrów technicznych

Wybierając odpowiednie drzwi do użytkowanych wnętrz, nie należy skupiać się tylko na aspekcie wizualnym. Oczywiście, skrzydła stanowią niejako element spajający poszczególne składowe wystroju domu czy mieszkaniu. Dlatego powinny kompleksowo spełniać funkcję reprezentacyjną. Warto jednak pamiętać także o innych aspektach, które zapewnią komfort użytkowania przez długie lata. Są to m.in.:

  • izolacja akustyczna;
  • izolacja termiczna;
  • zapewnienie prywatności poszczególnym domownikom;
  • zapewnienie swobodnego przemieszczania się;
  • zabezpieczenie przed niepożądanymi osobami (w przypadku drzwi wewnętrznych ten aspekt jest istotny wtedy, kiedy np. w domu znajdują się ważne pomieszczenia biurowe lub pokoje, do których dzieci nie powinny mieć dostępu).

 

Decydując się na zakup konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na wyżej wymienione kwestie. Dbałość zarówno o funkcjonalność, jak i aspekt wizualny to jedyna recepta na stuprocentowe zadowolenie z dokonanej decyzji.

 

Na naszej stronie internetowej znajdują się wysokiej jakości drzwi od najlepszych na rynku producentów. Implementują w swoich projektach nowoczesne, a zarazem funkcjonalne rozwiązania techniczne oraz trwałe, sprawdzone materiały. Dzięki temu konsumenci mają pewność, że drzwi nie ulegną szybkiemu zniszczeniu nawet przy wzmożonej eksploatacji.

Drzwi wewnętrzne jako wizytówka domu

Wysoka dostępność drzwi wewnętrznych na rynku pozwala na dobór takich modeli, które doskonale wpasują się w stylistykę danych przestrzeni mieszkalnych. Niezależnie od tego, czy Twoje wnętrza bazują na stylu glamour, loft, skandynawskim czy modern, z pewnością znajdziesz wymarzone, funkcjonalne rozwiązanie.

 

Wybrane skrzydło będzie stanowiło efektowną wizytówkę wnętrz, a jednocześnie sprawi, że przestrzeń mieszkalna stanie się komfortowa oraz przyjemna w użytkowaniu. Należy więc pamiętać zarówno o walorach wizualnych, jak i parametrach technicznych drzwi. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących doboru oraz zakupu konkretnego modelu najlepiej skontaktować się ze sprzedawcą, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

//