Tessa Dom >> Aktualności >> Jakie drzwi do drewnianej podłogi?
sty 10, 2023

Jakie drzwi do drewnianej podłogi?


Aby efektownie zaaranżować przestrzeń, trzeba wziąć pod uwagę liczne aspekty. Przede wszystkim należy odpowiednio dopasować kolory poszczególnych detali we wnętrzu. Bardzo istotne jest prawidłowe skomponowanie drzwi z podłogą. Te elementy powinny dobrze ze sobą współgrać, aby prezentowały się estetycznie i elegancko. Zatem, jakie drzwi do drewnianej podłogi sprawdzą się najlepiej? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w dalszej części naszego artykułu.

Drzwi do drewnianej podłogi - jakie wybrać?

Podłoga i drzwi zwykle służą przez długie lata, dlatego odpowiedni dobór tych elementów ma odpowiednie znaczenie. Sporo osób decyduje się na inwestycję w podłogę drewnianą, gdyż wyróżnia się ona świetną jakością, trwałością i wytrzymałością. Pojawia się jednak pytanie, jakie drzwi do niej dobrać. Otóż podczas wybierania tych elementów, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, m.in. odcień podłogi czy stylistykę wnętrza. Bardzo ważne jest rozważenie, czy wnętrze ma być spójne i jednolite, czy może jednak mają w nim występować wyraziste kontrasty.

Jasna drewniana podłoga - jakie drzwi?

Zastanawiasz się, jakie drzwi wybrać do jasnej, drewnianej podłogi? Na początku zastanów się, czy pragniesz, aby tworzyły one kontrast, czy może spójną całość. Ponadto przemyśl, w jakim stylu chcesz utrzymać swoje wnętrze. Jeśli zależy Ci na tym, żeby drzwi się wyróżniały, odznaczały i przyciągały uwagę, wybierz te utrzymane w ciemniejszej barwie niż podłoga. W tym przypadku warto jednak skomponować je z innymi elementami wnętrza np. meblami, aby całość prezentowała się estetycznie.

 

Jeśli jednak chcesz, żeby drzwi tworzyły spójną całość z jasną, drewnianą podłogą, to koniecznie poszukaj modelu, utrzymanego w podobnym kolorze. Łącząc ze sobą jasne drzwi, podłogi i ściany, masz bazę do urządzenia przestrzeni w stylu skandynawskim, hampton czy prowansalskim.

Ciemna drewniana podłoga - jakie drzwi?

Ciemna podłoga drewniana prezentuje się bardzo stylowo i elegancko. Doskonale sprawdza się we wnętrzach klasycznych i vintage. Jakie drzwi do niej dobrać, aby utrzymać klasę w przestrzeni? Otóż jeśli chcesz, aby tworzyły one lekki kontrast, najlepiej sięgnij po te o ton ciemniejsze bądź jaśniejsze. Jeśli jednak mają one być subtelną dekoracją przestrzeni, wybierz drzwi utrzymane w tym samym odcieniu, co podłoga.

Białe drzwi do drewnianej podłogi - tak czy nie?

Drzwi stanowią bardzo ważny element wnętrza, dlatego dopasowanie ich do podłogi ma ogromne znaczenie. Wiele osób zastanawia się, czy połączenie białych drzwi z drewnianą podłogą to dobre rozwiązanie. Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Modele utrzymane w bieli świetnie współgrają zarówno z jasną, jak i ciemną podłogą drewnianą. Pozwalają uzyskać ciekawy kontrast. Jednak warto połączyć te elementyz innymi białymi detalami. Ciekawą opcją jest np. połączenie białych drzwi i ścian z drewnianą podłogą. Tak wykończone wnętrza prezentują się nowocześnie i estetycznie.

Gdzie kupić drzwi do drewnianej podłogi?

Już wiesz, jakie drzwi do drewnianej podłogi warto wybrać. Teraz zapewne zastanawiasz się, gdzie można kupić te elementy wnętrza. Otóż szerokim asortymentem drzwi pasujących do drewnianych podłóg może pochwalić się nasza firma. Posiadamy w ofercie modele, dzięki którym stworzysz ciekawy kontrast, a także te, które będą praktycznie spójne z podłogą. Dysponujemy drzwiami utrzymanymi w kolorze jasnego lub ciemnego drewna oraz modelami białymi i szarymi. Wybór jest ogromny, dlatego z pewnością znajdziesz wariant, który będzie idealnie komponował się z drewnianą podłogą i jednocześnie będzie odpowiadał Twoim potrzebom oraz upodobaniom. Jeśli jednak masz problem z podjęciem decyzji, jakie drzwi do drewnianej podłogi kupić, to skontaktuj się z naszym zespołem. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, wiemy, jak dobrać drzwi, aby dobrze komponowały się z podłogą i innymi detalami. Potrafimy rzetelnie doradzić, odpowiedzieć na pytania i pomóc w wyborze odpowiedniego modelu. Zapraszamy serdecznie!

 

//